img Ders Programımız img
img 4100'den fazla öğrencimiz bize güvendi
Anka Direksiyon

Ders Programımız

1.GÜN- Özel direksiyon dersi eğitimi nin bu ilk günü trafiğin nispeten az olduğu yerlerde yapılır. Kalkış-duruş,
sağa sola dönüş kuralları  tutuş ve vites değiştirmeler,  rampada araç kaldırma teknikleri öğretilir

2.GÜN- Önceki dersin kısa bir tekrarından sonra özel direksiyon dersi nin 2. gününde trafiğin daha yoğun olduğu yerler seçilerek ,özel direksiyon dersi şehir trafiğinin içinde yapılmaktadır.Direksiyon hakimiyeti, şerit takibi, araç sollama kuralları, değiştirme ve döner kavşaklar üzerinde bilgi verilir ve pratiğe dökülür.
 
3.GÜN- Önceki direksiyon eğitimi nde yapılanlar kısaca hatırlatılır. Özel Direksiyon Dersi nin 3.gününde trafiğin yoğun olduğu bölgeler özellikle seçilir. Dur kalk çalışmaları,araç takibi,şerit değiştirme, dönüş kuralları,trafik işaretleri öğretilir ve uygulanır. Bu bölümünde güzergah olarak genelde Bornova, Karşıyaka ve Konak taraflarında çalışma yapılır. Bu derste siz öğrencilerimizin isteği üzerine  kullandığınız bir güzergah varsa, işten eve – evden işe gibi o güzergah üstünde de özel direksiyon dersi eğitimi yapılabilmektedir.

4.GÜN- Direksiyon dersinin 4.gününde direksiyon hakimiyetinin iyice geliştirilebilmesi için meyilli, yokuşlu inişli, dar ve keskin virajlı yollarda kullanımına önem verilir.

5.GÜN- Direksiyon eğitiminin 5.gününde çevreyolu - otobana girilerek 4. ve 5. vites kullanımına ağırlık verilmektedir. Özel Direksiyon nin bu bölümündeki amaç direksiyon hakimiyetinin iyice geliştirilmesini sağlamak, şerit takibi, şerit değişimi, kuralları üzerinde durmaktır.
 
6.GÜN- Direksiyon Eğitimi nin 6.gününde geri geri gitmeler ve park etme çalışmaları yapılmaktadır.
 
7.GÜN- Gece yada akşam karanlığında şehiriçi ve otobanda araba kullanımı üstünde durulmaktadır.
 
Ek Ders Genel tekrar ve sürücü adayı hangi konuda zayıfsa söz konusu konunun tekrarı yapılmaktadır.

Bilgi Al